Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

INTERNÁT

» INTERNÁT

 

STŘEDNÍ ŠKOLA, ZÁKLADNÍ ŠKOLA

A MATEŘSKÁ ŠKOLA

INTERNÁT PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLU A STŘEDNÍ ŠKOLU

 

V budově školy jsou pro mimopražské žáky umístěny internáty pro střední i základní školu. Internáty jsou vybudovány v půdních prostorách školy a jejich provoz byl zahájen 1. září 2005. Celkem je možné ubytovat zde 99 žáků.

 

Internát ZŠ je kocipován jako bytové buňky, které se skládají ze tří ložnic, sociálního zařízení a kuchyňského koutu, který je umístěn v klubovně. V klubovně probíhá většina činností. Žáci se zde připravují na vyučování, sledují televizi, hrají různé hry, pracují na počítači nebo s vychovatelkami připravují jednoduché pokrmy.

 

Internát SŠ má dvoulůžkové pokoje. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení - WC a sprchový kout. Studentům je k dispozici klubovna vybavená počítači a TV přijímačem. Zde se připravují do školy, ale hlavně zde odpočívají. Dále mohou využívat kuchyňku k přípravě vlastních pokrmů a nápojů, popřípadě ohřevu jídel.

 

Internáty ZŠ a MŠ jsou otevřeny v době pravidelného vyučování (od neděle do pátku). Příjezd na internát v neděli je umožněn žákům a studentům ze vzdálenějších lokalit a to vždy na základě žádosti, kterou posuzuje vedení školy (ředitel školy a vedoucí vychovatelka).

 

Žáci ZŠ přiváží na internát rodiče (zákonní zástupci) a ti si je také v pátek, po skončení vyučování, na internátě vyzvednou.

studenti SŠ odcházejí z internátu v pátek ráno se svými věcmi a na internát se již nevracejí.

Všichni ubytovaní na internátech mají zajištěno stravování 5x denně.

 

Všechny výchovné skupiny mají mimo činností spojených s přípravou na vyučování mnoho dalších aktivit z různých oblastí.

Děti se zúčastní různých soutěží, sportovních utkání, pracují v různých kroužcích (výtvarný, sportovní, taneční, přirodovědný, poznávací, pantomima, keramický)....poznávají město, navštěvují výstavy. Ke sportovním a relaxačním aktivitám využívají tělocvičny, školní hřiště, posilovnu se saunou a školní zahradu.

 

Hlavní vychovatelka:

Mgr. Ivana Jirků

mobil: 601 563 255

email:ijirku@seznam.cz

www.skolaholeckova.cz

 

foto zde: http://skolaholeckova.cz/galerie-obrazku/internat.html